Blog

Alışverişi sanal ortamda yapan Fiyatı ucuza getirmek isteyenlerin ortak merkezi

Toshiba Satellite Radius 11 L10W-B-102 İncelemesi

toshRAL11w__1_

Dizüstü bilgisayar kategorisi alt kategorileriyle çeşitleniyor. Her kullanıcıya ve isteğe cevap verecek seçenekler mevcut. Standart dizüstü bilgisayarların yanında ultrabooklar ve ekranları ayrılabilen tablet PC modelleri de bulunuyor.

Bu yazıda inceleyeceğimiz Toshiba‘nın Satellite Radius 11 isimli modeli, hibrit bir cihaz.

Satellite Radius 11, çok amaçlı kullanım amaçlanarak tasarlanmış bir hibrit dizüstü bilgisayar. Ekranı 360 derece çevrilebilen Radius 11’in 5 farklı kullanım modu bulunuyor. Bunlar sunum modu, masaüstü modu, tablet modu, izleyici modu ve dizüstü modu olarak sunuluyor.

11.6 inç ekrana sahip olan Radius 11, çantaya atıp yanınızda taşıyabileceğiniz bir dizüstü bilgisayar. Cihazın ağırlığı yalnızca 1.3 kilogram, kalınlığı ise 21 mm.

Klavyesi ve touchpad’iyle ideal bir kullanım sağlayan Radius 11’in ekranı da dokunmatik özellik taşıyor. Böylece ekrana dokunarak kullanabiliyorsunuz.

Çevre bağlantılarına gelindiğinde, bilgisayarda bir USB 3.0 portu, bir USB 2.0 portu olduğu görülüyor. Yalnızca iki USB portu olması eksi bir özellik diyebiliriz. Cihazda bir HDMI girişi ve kart okuyucu yuvası da bulunuyor. Ekranın üzerinde webcam de bulunuyor.

Toshiba’nın neredeyse bütün dizüstü bilgisayarında gördüğümüz Harman Kardon hoparlörler Radius 11’de bulunmuyor. Bu cihazda DTS Sound destekli hoparlörler kullanılmış. Hoparlörlerin ses kalitesi ortalama seviyede.

Toshiba Satellite Radius 11 L10W-B-102’nin işlemcisi Pentium N3540.

2.16 GHz frekansta çalışan Radius 11, 4 GB RAM ve 500 GB sabit diske sahip. 4 GB RAM seviyesi bu cihaz için yeterli görünüyor. Geniş depolama kapasitesi için 500 GB sabit diskin yer aldığı cihazda ayrıca bir SSD ise bulunmuyor.

Geniş disk kapasitesi isteyen kullanıcılar bu modeli tercih edebilir, daha yüksek hız isteyenler ise SSD’ye sahip bir model tercih edebilirler.

Radius 11’in Crystal Disk Mark raporunun sonuçları okuma sırasında saniyede 96 MB, yazmada ise 92 MB şeklindeydi. Bunlar da bir sabit disk için yeterli.

Radius 11’in pil ömrü ise yaklaşık 5,5 saat civarında. Piyasada 8 saati rahat gören modellerin olduğunu göz önünde bulundurursak, Radius 11’in pil ömrü kısa diyebiliriz.

Toshiba, şubat ayının sonuna kadar kullanıcıların satın alacakları her cihazına 5 yıllık garanti desteği sağlıyor!

Toshiba’nın müşteri hizmetleri noktasında da oldukça ilgili olduğunu söylemek gerekiyor. Radius 11 de dahil olmak üzere satın alınacak olan diğer Toshiba notebook sahiplerine ücretsiz servis hizmeti sağlayan Toshiba, bu hizmeti sunarken farklı noktalarda çözüm üretiyor. Online Hizmet Talebi, Online Canlı Destek, Çağrı Merkezi Desteği, Adresten Alım ve Gönderim, Online Servis ve Kargo Takibi şeklinde pek çok çözümü olan Toshiba, böylece satış sonrası destek konusunda bizden de tam puan alıyor.

Özetle Radius 11, kompakt boyutlarıyla rahatlıkla kullanılabilecek bir hibrit dizüstü bilgisayar modeli. Tasarımı ve farklı şekillerde kullanılabilmesiyle cihazın ilgi çeken özelliklerinden. Performans noktasında da yeterli olan cihaz, Pentium yerine Core i3’e sahip olabilirmiş.

Toshiba’nın 5 yıl garanti desteği verdiği Toshiba Satellite Radius 11 L10W-B-102, keskinal.com’da 1769 TL!

Loading