Blog

Alışverişi sanal ortamda yapan Fiyatı ucuza getirmek isteyenlerin ortak merkezi

Samsung UE65JS9000T İncelemesi

Samsung her sene, çıkardığı televizyonlarda görüntü kalitesini yukarı taşıyor. Görüntünün gerçekçi olması için yıllardır uğraş veren Samsung, UE65JS9000T modelinde bunu başarmış görünüyor.

Samsung’un 65 inç ekran boyutlu televizyonu UE65JS9000T, kavisli tasarımı, sunduğu özellikler ve görüntü kalitesiyle insanı adeta büyülüyor. Nano kristal teknolojisi sayesinde televizyon seyretme keyfi maksimuma ulaşıyor, insanı adeta görüntünün içinde hissettiriyor.

 

Stil Sahibi

Samsung’un bu televizyonda, görüntü kalitesine verdiği önemi tasarıma yansıttığını görüyoruz. Metalik gövde ve minimalist tasarım bunun kanıtı. Arka tarafında metalik panel kullanılan televizyonun ayakları Y şeklinde, bu da tasarıma şıklık katıyor. Kavisli ekran formu, televizyonun içindeymiş hissi veriyor. Fakat bu hisse sebep olan sadece kavisli ekran değil; ekran boyutu da bunda büyük etken.

Televizyonun arka kısmına bakıldığında piyasadaki televizyonlar gibi kablo giriş yerleri olmadığını görüyoruz. Samsung şıklığı bozmamak ve kablo kargaşasını önlemek adına, kablo girişlerini ayrı bir cihazdan sağlama yoluna gitmiş. One Connect adı verilen cihazda USB 2.0, USB 3.0, HDMI, dijital ses çıkışı ve ethernet girişleri olmak üzere 17 bağlantı noktası bulunuyor. One UE55JS8500TXTK-398923-0Connect ile televizyonun bağlantısı ise televizyonun arkasında bulunan kablo bağlantısından sağlanıyor. Bu bağlantı haricinde televizyonun arkasında güç ve 1 tane USB bağlantısı bulunuyor. Televizyonda dahili kamera olmadığı için, kamera bağlantısı bu USB girişinden sağlanıyor.

Televizyonun altında 60 watt güç sağlayan bir ses sistemi bulunuyor. 20 wattlık iki hoparlör, 10 wattlık iki woofer bulunan bu sistemin ses kalitesi oldukça iyi. Güçlü ve temiz bir ses sunan bu sistem, ses seviyesi düşük olduğunda bile ses kalitesini yüksek tutuyor.

Renkler

Samsung’un UE65JS9000T, nano kristal teknolojisiyle üretilmiş bir panele sahip. Piyasadaki LCD televizyonlara kıyasla daha geniş bir renk aralığı sunan bu televizyonda HDR desteğinin rolü büyük. Bu televizyon, Samsung’un önceki UHD modellerine göre daha parlak ve canlı renkler sunarken, aynı zamanda koyu renklerin ortaya çıkmasına olanak veriyor. Samsung bu ileritrue65js9000txtk001frontsilverdüzey teknolojisi, kontrast değerinde son derece iyi sonuçlar ortaya koyuyor. Televizyonda bunlara ek UHD görüntü monitörü bulunmakta. Bu monitör sayesinde televizyon, standart görüntüleri UHD’ye yakın bir görüntü kalitesinde gösteriyor.

 

 Tizen İşletim Sistemi

Samsung’un son yıllarda piyasaya sürdüğü fotoğraf makineleri ve akıllı telefonlarında gördüğümüz Tizen işletim sistemi UE65JS9000T’te de mevcut. LG televizyonlardaki webOS gibi sade bir arayüze sahip olan Tizen, hızlı kullanım sağlıyor. Tabii televizyonun hızlı olmasında sekiz çekirdekli işlemcinin büyük katkısı var. Uygulama yüklemeyi sağlayan uygulama mağazasında oyun, video, spor gibi kategorilerde yüzlerce uygulama mevcut.

3,77 GB dahili hafızaya sahip televizyonun hafızası USB bellekler ve taşınabilir disklerle arttırılabiliyor. Televizyona yüklenen oyunlar,oyun kumandalarıyla ve mobil cihazlarla kontrol edilebiliyor. Bu şekilde televizyon oyun konsoluna dönüşebiliyor.

UE65JS9000T, 3D özelliğine sahip olsa da kutudan 3D gözlük çıkmıyor. Eğer 3D film veya dizi izleme planınız varsa 3D gözlüğü ayrıca satın almanız gerekli.

Televizyonla gelen kumandanın tasarımı oldukça sade ve ergonomik, hem sesle hem hareketle kontrol edilebiliyor. Kumandada bulunan dahili mikrofon sayesinde, kanal değiştirme, ses açma/kapama sesle yapılıp, saat veya hava durumu sesle öğrenilebiliyor.

Bu yılın en iyi televizyonlarından biri olan Samsung UE65JS9000T, televizyon satın almayı planlayanlar için doğru karar diyebiliriz. Siz de bu televizyonu Ereyon’dan satın almak isterseniz,burayı tıklayabilirsiniz.

Loading