Blog

Alışverişi sanal ortamda yapan Fiyatı ucuza getirmek isteyenlerin ortak merkezi

Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge Arasındaki Farklar

Galaxy-s7-s7-edge-leak-01-w782

Samsung, Galaxy ailesinin yeni amiral gemileri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge i tanıttı. Galaxy S6 modelleriyle kıyaslandığında, her iki modelde de tasarım mevzusunda çok ciddi değişimler yapmayan Samsung, performansta yakaladığı ivmeyi ise S7 modellerinde sürdürüyor.
Ekran Boyutları :
İki telefonda da Süper Amoled Ekran Teknolojisi kullanılırken, Galaxy S7 Edge’de 5.5 inç’lik bir ekran tercih edilmiş. Galaxy S7 de ise 5.1 inçlik bir ekran kullanılmış. Büyük ekran tercih ediyorsanız Galaxy S7 Edge’i seçebilirsiniz. Ancak PPI değerlerini incelediğimizde Galaxy S7’nin 577 PPI ile Galaxy S7 Edge’e bakılırsa daha üstün olduğunu görüyoruz. Galaxy S7 Edge 534 PPI ile geliyor. Her neyse ki bu durumu insan gaslıyle fark etmek imkansız.

Ürün Ağırlıkları :
Samsung Galaxy S7 Edge : 157 gram
Samsung Galaxy S7 : 152 gram
İki telefonun ağırlığı içinde 5 gramlık bir fark bulunmakta. Nerede ise yok denecek kadar az.

Batarya :
Galaxy S7 Edge daha büyük bir ekrana sahip olduğundan 3600 mAh bir batarya kullanılmış. Galaxy S7 ise daha küçük ekranından dolayı, 3000 mAh bir bataryaya haiz.

Kamera Çözünürlükleri :
Her iki modelde de 12 MP bir arka kamera ve 8 MP bir ön kamera yer almakta. Samsung Galaxy S6 Edge’in DxOMark’ta kontrol edilen cihazlar arasında en iyi kameraya sahip olduğunu hatırlatalım. Galaxy S7 Edge’de bu başarının sürdüğünü görüyoruz.

Ram :
Her iki modelin performans özelliklerini incelediğimizde, aynı özelliklere sahip olduklarını görüyoruz.Her iki model de 4 GB Ram ve 2.3 GHZ çalışan 8 çekirdekli işlemciye haiz.

Boyutlar:
Galaxy S7 Edge : 150.9mm x 72.6mm x 7.7mm
Galaxy S7: 142.4mm x 69.6mm x 7.9mm

Sonuç:
Kıyaslamalarımızda Galaxy S7 Edge in performans olarak Galaxy S7 ile aynı bulunduğunu gözlemledik. Samsung Edge serisi modellerinin ortak özelliği, çift taraflı kavisli ekrana sahip olmalarıdır. Galaxy S7 Edge, kullanıcılarına daha büyük bir ekran deneyimi yaşatmakta. Galaxy S7 Edge kavisli ekranından dolayı 500 TL daha yüksek fiyata sahip. Bu deneyimi yaşamak için iki model arasında seçim yapmak ise size kalmış.

Loading