Blog

Alışverişi sanal ortamda yapan Fiyatı ucuza getirmek isteyenlerin ortak merkezi

iPhone SE İnceleme

Apple, Kaliforniya’da yaptığı ‘Let Us Loop You In’ lansmanı ile yeni iPhone SE ve yeni iPad Pro’yu tanıttı. Türkiye için, iPhone SE 16 GB satış fiyatı 1999 TL; 64 GB için ise 2399 TL olarak belirlendi.

6 ay önce tanıtımı yapılan Iphone 6S ve Ipad Pro’dan sonra Iphone 6C nin gelmesi beklenirken, Apple iPhone SE ile küçük ekranlı telefonlarına dönüş yaparak herkesi şaşırttı diyebiliriz.

IPhone SE Özellikleri :

Yeni iPhone SE sahip olduğu 4 inç’lik ekran ile iPhone 4 ekran boyutuna nerdeyse yakın. Üzerinde 64 bit A9 işlemci ve M9 hareket yardımcı işlemcisi yer alıyor. 12 megapixel kamerası bulunan yeni Iphone, çift tonlu flaş ve odaklanma özelliklerini bulunduruyor. Telefonun ön yüzünde bulunan flaş, loş ışıkta selfie çekmek isteyecek kullanıcıları mutlu edecek nitelikte.  4K video çekimi yapabilen yeni iPhone, nisan ayında Türkiye’de kullanılmaya başlanacak olan 4.5G’ye uygun. Iphone SE, 123.8 x 58.6, 7.6 mm boyutlara, 1 gb ram ve  1.6420 mAh bataryaya sahip.

iPhone SE’nin Fiyatı Ne Kadar?

ABD’de 16 GB’lık modeli 399 dolar ve 64 GB modeli 499 dolardan satılırken, Türkiye’de bu fiyat 16 GB lik model için 1999 TL ve 64 GB’lik modeli 2399 TL olacak. Ön siparişlerin 24 Mart’tan itibaren alınacağı belirtilirken, yeni iPhone 31 Mart’ta raflarda olacak.

Ayrıca iPhone için 9.3 güncellemesi de kullanıma sunuldu.

Yeni iPad Pro

2’nci nesil iPad Pro da lansmanda kullanıcıların beğenisine sunuldu. Oxide TFT ekran sayesinde cihaz %40 oranında ekranı daha az yansıtacak. Yeni iPad Pro’da A9 işlemci ve 4 adet hoparlör çıkışı bulunuyor.

Apple Watch

Apple Watch tarafında ise yeni kayışlar dışında herhangi bir tanıtım yapılmadı. Apple CEO’su Tim Cook yeni Apple Watch için 2 yeni renk kayışı kullanıcıların beğenisine sundu. ABD için Apple Watch ın fiyatında da değişikliğe gidildi ve fiyat 349 dolardan 299 dolara indirildi. Türkiye’deki fiyatlarda nasıl bir değişim olacağını ise zamanla göreceğiz.

Loading